Čas je drahý...

19.01.2017 553x
strk


Otec prišiel unavený neskoro domov z práce, keď tu zrazu za ním dôjde jeho syn a pýta sa:

Syn: “Ocko, môžem sa ťa niečo opýtať?”
Otec: “Samozrejme, čo treba?”
Syn: “Oci, koľko zarábaš za hodinu?”
Otec: “To ťa nemusí zaujímať. Prečo to vôbec chceš vedieť?”
Syn: “Len tak. Prosím, povedz mi, koľko zarábaš za hodinu?”
Otec: “Ak to teda musí byť, tak zarábam 40€ za hodinu.”
Syn: “Ach! (So sklopenou hlavou).
Syn: “Ocko, môžem si prosím požičiať teraz 20€?”
Otec sa unavený prácou dosť rozhneval
Otec: “Ak je jediný dôvod, prečo si ma požiadal dať ti peniaze, aby si si mohol kúpiť ďalšiu hlúpu hračku, alebo podobný nezmysel, tak môžeš ísť rovno do svojej izby spať.
Porozmýšľaj, prečo si tak sebecký. Každý deň pracujem dosť tvrdo, aby som zarobil, zaplatil splátky, našporil a ty chceš aby som ti dával peniaze na takéto blbosti?”

Malý chlapec potichu odišiel do svojej izby. Muž si sadol a začal byť ešte viac nahnevaný z chlapcových otázok. Ako sa môže pýtať takéto otázky, len aby získal nejaké peniaze? Asi po hodine sa muž ukľudnil a začal premýšľať: Možno si potreboval za tých 20€ kúpiť niečo , čo mu bolo naozaj treba do školy... A predsa nepýta ma o peniaze často. Muž odišiel k chlapcovej izbe a potichu otvoril dvere.

Otec: “Spíš už, synček?”
Syn: “Nie ocko. Ešte som hore.”
Otec: “Rozmýšľal som, možno som bol na teba predchvíľou moc tvrdý. Bol to ťažký deň a tak som sa nahneval na teba dosť ľahko. Páči sa, tu máš 20€ čo potrebuješ.”
Malý chlapec sa posadil a začal sa usmievať.
Syn: “Och, ďakujem ti ocko!”

Potom začal spopod vankúša vyberať nejaké pokrčené peniaze. Muž si všimol, že chlapec už má peniaze, a začal sa opäť hnevať. Malý chlapec pomaly spočítal peniaze a pozrel sa na otca.
Otec: “Prečo si chcel viac peňazí, keď ich máš už toľko?”
Syn: “Pretože predtým som nemal dosť, a teraz už mám. Oci, teraz mám 40€. Môžem si kúpiť hodinu tvojho času? Prosím, príď zajtra skôr. Chcel by som s tebou večerať.”
Otec bol zlomený. Objal svojho malého syna, a prosil ho o odpustenie.

Toto len krátky príbeh o všetkých, čo v živote tvrdo a hlavne dlho pracujete. Nemali by sme si nechať utiecť čas cez naše prsty, navyše ak sa ešte aj chystáte stavať alebo prerábať, tak toho času nie je už ani toľko koľko by sme chceli a potrebovali. Strávte preto čas radšej so svojimi blízkymi a ľuďmi, ktorí vás potrebujú. Čas a starosti spojené so stavbou alebo rekonštrukciou nechajte na nás, tím STAVLANDER, vy si oddýchnite.

Podeľte sa s nami o vašu životnú situáciu

Prečítaj si tiež

strk

Čas je drahý...