Interiérové úpravy aj mimo sezóny

05.10.2016 598x
strk

Letná stavebná sezóna síce vrcholí, no existuje veľa stavebných úprav, ktoré nie sú závislé na slnečnom počasí. Rekonštrukcia bytového jadra, dispozičná zmena interiérových priečok, stropných podhľadov, zobytnenie podkrovia a mnoho iných úkonov sú stavebné úpravy, ktoré si slnečné lúče a teplo nevyžadujú, takže ročné obdobie v tomto prípade nehrá žiadnu významnú rolu.


Pri samotnej rekonštrukcii bytového jadra alebo zmene dispozície nenosných priečok sa v súčastnosti využívajú úpravy, ktoré sú realizované suchým procesom, čo znamená, že sa pri nich nevyžadujú žiadne chemické reakcie ako pri murive či malte. Najčastejšie je používaný sadrokartón s kombinácii s minerálnou vlnou (vatou). Pri správnom nastavení profilov sa nemusíte obávať na sadrokartónovú stenu zavesiť ani WC misu či bidet a umývadlo. Navyše táto kombinácia má aj lepšie tepelno a zvukovo izolačné vlastnosti ako klasická pórobetónová tvarnica. Čo sa maľovania týka, toho sa takisto nemusíte obávať, pretože pri dobrom vykurovaní a vetraní vám farba môže úschnúť aj rýchlejšie ako v lete. Navyše je vonku aj nižšia vlhkosť vzduchu. Nemožno však vylúčiť ani klasické murované jadro. Takisto ako pri maľovaní platí, že dobrým vykurovaním a vetraním malta či murivo bude schnúť podobne ako v letných mesiacoch.Časové obdobie mimo sezóny (leto) má však aj okrem nižšej exteriérovej teploty aj niekoľko plusov z pohľadu zákazníka. Hoci mnoho ľudí realizuje “prerábky” v lete a na jeho  konci (september, október alebo aj November či december), viacerí odborníci sa zhodujú na fakte, že najvhodnejším časom na interiérové rekonštrukcie je pri súčasných trendoch obdobie od januára do mája. Uvádzame niekoľko silných argumentov prečo je to tak:1. Zbytočný stres navyše

Všeobecne to tak býva, že ľudia zväčša chcú mať do Vianoc “čistý stôl”, teda chcú mať vybavené a uzavreté všetky resty a nedotiahnuté veci. Ak do týchto starostí prirátame ešte aj rekonštrukciu, vzniká nám pekný chaos a mnoho stresových situácií, ktorým by mnohí chceli iste predísť.


2. Cena materiálu

Odber materiálu je rapídne nižší v období po letnej sezóne. Stavebniny tak majú na sklade mnohé kvalitné materiály, ktorých ceny môžu byť v období zimy a na jar podstatne lepšie (nižšie) ako v období trvania sezóny. Využite teda sezónne výpredaje a množstevné zľavy. Takisto aj nákup u jedného obchodníka vás môže príjemne prekvapiť a môžete ušetriť peknú sumu peňazí.


3. Kvalita práce

Keďže práce je v mimosezónnom období menej, majstri a firmy nemajú väčšinou naraz viacej zákaziek. Vedúci pracovníci tak nemajú plnú hlavu  starostí kam skôr, kde majú krízový termín, na robotníkov tým pádom nie je vyvíjaný časový tlak, aby danú zákazku urobili čím skôr, pretože “už včera” mali začať na inej stavbe, takisto v stavebninách je menšia pravdepodobnosť, že tovar ktorý potrebujete bude nedostupný.


4. Dostupnosť kvalitnej pracovnej sily

Hľadať voľného majstra či stavebnú firmu s dobrými referenciami v období sezóny je ako hľadať ihlu v kope sena. Tí sú totiž už dávno rezervovaný. Takže nemáte veľmi na výber a ostáva vám siahnuť aj po menej známych a vyhľadávaných firmách či majstroch. (Tým sme nechceli povedať a ani uraziť, že ich práca nemusí byť kvalitná. )


Ak si neviete rady, resp. neviete ako a kde začať, nemáte dostatok času venovať sa prerábke, oslovte nás, spoločnosť STAVLANDER. Ponúkame vám riešenia, šetríme váš čas i peniaze. Klient zadá dopyt a o všetko ostatné sa postará STAVLANDER. Vypracujeme cenovú ponuku na mieru, nakúpime materiál, nájdeme vhodnú firmu pre realizáciu. Samozrejme máte kedykoľvek možnosť priebeh skontrolovať či už fyzicky alebo prostredníctvom svojho profilu na našej stránke stavlander.sk.


PS: Každopádne nezávislé od obdobia buďte vždy ohľadúplný k vášmu okoliu, susedom a informujte ich buď osobne alebo cez oznam na nástenke, že sa chystáte rekonštruovať. Poďakujte za trpezlivosť a ospravedlnite sa za zvýšený hluk a iné nepríjemnosti.

Autor: Admin